Újra itt a Digitális Talkshow Mindenkinek (DTM) a vipcasten. Lássuk, hogy mi történt a műsorban, amelyet szeptember 22-én rögzített az asztaltársaság.

Szinte mindenki rosszul tölti fel az újabb gyártású akkumulátorokat, legyenek azok az okostelefonban, táblagépben, fényképezőgépben vagy notebook számítógépben – Kovács Tücsi Mihály ennek kapcsán említett hasznos tanácsokat a műsor elején.
A hírösszeállításban ezúttal is három információ: a Yummber nevű konyha- és ételmegosztó közösségi szolgáltatással foglalkoznak a hatóságok (Szalay Dániel), nemzeti arcképcsarnok készül az igazolványfotóinkból, de a kalózok máris érdeklődnek (Justin Viktor) és időzített levelet lehet kiküldeni a GMaillel (Kovács Tücsi Mihály).
Az eNET – Telekom „Jelentés az internetgazdaságról” c. kutatásában legutóbb a „Dolgok internete” (IoT, Internet of Things) ismertségét vizsgálták meg: Pintér Róbert a jelentés alapján idéz néhány érdekességet és elmondja, hogy miért nem jó a „Kütyük internete” kifejezés, majd a netnyelvész fejti ki, hogy miért nem fog elterjedni a „Dolgok internete” szó összetétel. Olyan, mint a tapipad, de még csak érinteni sem kell semmit – talán így foglalható össze az az innováció, amelynek lényege, hogy egy radarszerű eszköz figyeli a kezünk mozgását és a számítógép lefordítja utasításokra a legapróbb mozdulatokat is – Justin Viktor a fejlesztés vezetőjét is megszólaltatja és kiderül, mi minden változhat a digitális eszközeink irányításában; a téma kapcsán pedig Tücsi fejti ki, hogy mi a különbség a filmbeli Tom Cruise és a valóságos titkárnő között. Vajon a szülők beépítenének-e elektronikus nyomkövetőt a gyermekeikbe a kisállatok azonosító chipjéhez hasonló módon? Kovács Tücsi Mihály egy weboldalon találta meg a nyomkövető ajánlatát és elmondja, hogy a reklámszövegben mi az, ami máris törvénytelenség gyanúját veti fel, és mik azok a hasznosságok, amikre viszont tényleg jól lehetne használni az eszközt.

Eredetileg a forró nyári napokra, az utcák árnyékos részein sétálás megsegítésére találták ki a Route4U nevű applikációt, de a fejlesztés közben rájöttek, hogy különféle hendikeppel élő emberek számára nagyon hasznos szolgáltatás alakítható ki belőle: Szalay Dánieltől megtudjuk, hogy mit tud az applikáció, Justin Viktor pedig a fejlesztés hátterébe is bepillantást enged. Az egyik hallgatónk erősen furcsállja az „applikáció” szó használatát, ezért javasolta, hogy a netnyelvész foglalkozzon a jelenséggel: Bódi Zoltán örömmel tett eleget a kérésnek. Egyébként továbbra is várjuk a hallgatóink hozzászólásait, véleményét, kérdéseit, javaslatait ezen bejegyzéshez, valamint a vipcast és a Netidők Blogtársaság Facebook oldalán .
A hangfelvétel a „play” gombra kattintva meghallgatható, vagy le is tölhető.
A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban
Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Résztvevők: Bódi Zoltán, Justin Viktor, Kovács Tücsi Mihály, Pintér Róbert, Szalay Dániel
Konferálás: Czinege Levente
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com
Hangtechnikus: Soltész Levente
Fotók: Igazi Violett, www.facebook.com/IGAZIZOOM

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról!
Észrevételed van a műsorral kapcsolatban? Megírhatod hozzászólásként.