Ez alkalommal a Figyelő hetilap régi-új munkatársánál, Krecz Tibor főszerkesztőnél jártam, aki 12 éves online tartalomszolgáltatói, tévés és tanácsadói irányba tett kitérője után tavasszal visszatért a lappiacra, illetve a Figyelő élére. Vajon miért nem inkább az internetes médiapiacot választotta és mik a tervei a hetilappal? Egyáltalán milyen a helyzete a Figyelőnek? Többek között ezekről a témákról beszélgettünk.
Hónap: 2009 augusztus
iTunes
Többen kérdeztétek, hogy iTunes-zal (az Apple népszerű digitális zenei és videó állományok lejátszására szolgáló médialejátszója – de nem csak Apple-ketyerék tulajdonosai számára) hogyan lehet beállítani, hogy a vipcast podcast friss hangzóanyagainak felkerülésekor értesüljetek erről, illetve a beszélgetések akár automatikusan le is töltődjenek. Számukra jó hír, hogy mostantól a vipcast megtalálható az iTunes Store katalógusában, ahol gyakorlatilag egy mozdulattal „fel lehet iratkozni” a vipcast-re. (Persze eddig is beállítható volt az iTunes-ban a podcast, de valamivel bonyolultabban.) Emellett természetesen a többi podcast kliensprogrammal (pl. Juice) is meg lehet csinálni ugyanezt. Ha a gépeden már megtalálható podcast szoftver, akkor csak add meg neki a http://feeds.feedburner.com/vipcast_podcast címet, illetve nézd meg a részletesebb leírást! Ezenkívül használhatsz akár webes podcast vevőt is…
Éhen halhatnak a site-ok?
Néhány napja Rupert Murdoch ausztrál médiamágnás (többek között a „The Times”, a „Fox News” és a „The Sun” tulajdonosa) bejelentette, fizetőssé tenné a cége tulajdonában lévő jelentősebb internetes portálok tartalomszolgáltatását. Nemrég hasonló hírek érkeztek az Axel Springer médiakonszern háza tájáról is, vagyis ők is lelakatolnak néhány webes szolgáltatást, amit ezután csak fizetétség ellenében lehet elérni. Lehet, hogy mégsem lefutott meccs, hogy az internetes tartalmakhoz ingyen juthatunk hozzá, cserébe a néhány reklámbanner elviselésért?
Egy új trend hajnalán vagyunk, vagy csak a válság miatt nehéz helyzetbe került médiatulajdonosok elkeseredett és sikertelenségre ítélt próbálkozásáról van szó? Többek között erről, valamint a bannerek tiltásáról, az Adverticum hirdetéskiszolgáló nemrég publikált átkattintási statisztikáiról és a globális válság online reklámpiacra gyakorolt hatásairól beszélgettem Vértes Jánossal, az Adverticum elnökével, aki tapasztalatairól nem csak e minőségében, de mint tartalomszolgáltató (a Prim.hu főszerkesztője) is be tudott számolni.
Szerelme a tőzsde
Hogyan él egy profi tőzsdei elemző és mennyire ingatta meg az elemzőkbe vetett hitet az Egyesült Államokból kibontakozott globális pénzügyi válság, amelynek következtében dollármilliárdok váltak köddé? Vége van-e már a krízis időszaknak, vagy jön-e még újabb mélypont? Hogyan határoznak meg célárat az elemzők? Mennyire tekinthető fejlettnek a hazai tőkepiac? Reális-e az OTP jelenlegi árfolyama, vagy ismét kidurranhat egy lufi? Csak néhány téma abból a beszélgetésből, amelyet az egyik ismert brókercég, a Cashline Értékpapír Zrt. vezető elemzőjével, Sarkadi Szabó Kornéllal készítettem.