Media1 2020.07.06.: Munk Veronika, az Index főszerkesztő-helyettese, Gerényi Gábor, a Gerényi-terv gazdája és Ruszin Zsolt, a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete alelnöke volt a vendégünk

Rendhagyó volt a Media1 2020. július 6-i, hétfői adása: annyi vendégünk és annyi időszerű, „forró” témáról beszéltünk, hogy ezúttal nem is 1 órában szólt a műsor az FM 87,6 MHz-en.

Most először adott interjút az Index szerkesztőségéből interjút valaki, amióta felforrósodott a helyzet az Index körül az elmúlt hetekben. Vendégünk volt Munk Veronika, az Index főszerkesztő-helyettese, valamint előtte meghallgattuk Gerényi Gábort is, akinek a koncepciójából, az úgynevezett Gerényi-tervből is alakult ki a feszült helyzet.

Munk Veronika elmesélte, hogyan élik meg ezt a mostani időszakot, miért tartják úgy, hogy továbbra is a vészjelző állásban kell hagyni az Index függetlenségét szimbolizáló barométert, mit gondol arról, hogy a barométer vészjelző állását valójában már előbb be kellett volna kapcsolni, de szólt arról is, hogy kiállnak a főszerkesztő, Dull Szabolcs mellett.

Munk Veronika, az Index főszerkesztő-helyettese
Munk Veronika, az Index főszerkesztő-helyettese

Gerényi Gábortól főleg azt igyekezett a műsor megtudakolni, ki adta számára a megbízást az Index működésének átalakítására vonatkozó koncepció elkészítésére, és van-e összefüggés aközött, hogy épp azután tárgyalta a koncepcióját az igazgatóság, hogy Vaszily Miklós, az erős fideszes beágyazottságáról ismert médiavállalkozó, a TV2 Zrt. elnöke, az Echo TV, az MTVA és az Origo volt vezérigazgatója lett az Index hirdetési bevételeiért felelős Indamedia 50 százalékos tulajdonosa, de rákérdeztem arra is, hogy nem érzi-e különösnek, hogy miközben ő az Azonnali.hu társtulajdonosa, mégis az Index számára dolgozott ki koncepciót.

Gerényi Gábor, az Azonnali.hu társtulajdonosa, az Index átalakítására vonatkozó koncepció ötletgazdája az ATV-ben korábban
Gerényi Gábor, az Azonnali.hu társtulajdonosa, az Index átalakítására vonatkozó koncepció ötletgazdája az ATV-ben korábban

A műsor második órájában Ruszin Zsolttal, a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete (MKOE) alelnökével azt beszéltük át részletesen, hogy a múlt héten az Országgyűlés által elfogadott adóváltozásoknak, a katázókat érintő bevétel alapú 40%-os büntetőadónak milyen hatása lesz a különböző ágazatokra, köztük a médiára.

Ruszin Zsolt, az MKOE alelnöke
Ruszin Zsolt, az MKOE alelnöke

Media1 műsor 2020. július 6-i „double-size” adása Gerényi Gáborral, Munk Veronikával és Ruszin Zsolttal az alábbi lejátszón lévő play ikonra kattintva visszahallgatható, illetve podcastként a lenti linkre kattintva le is tölthető. A lejátszás akár külön ablakban is lehetséges!

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Olvasóink figyelmébe ajánljuk az eggyel korábbi műsort is, melynek vendége volt Hargitai Miklós, a MÚOSZ elnöke, akivel a médiaszabadságról beszélgettünk.

Ha még nem tetted meg, gyorsan lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról! Feliratkozhatsz a podcastra a Spotify-on és az Apple iTunes-on is, de megtalálod a főbb podcast programokban, például a Google Podcastsban és a TuneIn-ban. Iratkozz fel a Media1.hu hírlevelére a hírportál főoldalán, és lájkold vagy kövesd a Media1 Facebook-oldalát is.

Válságban a tőzsdére?

Már két cég jelent meg idén eddig a Budapesti Értéktőzsdén: néhány hónapja a KEG, vagyis a Közép-európai Gázterminál, a múlt héten pedig egy számítástechnikai szoftvercég, a Kulcs-Soft. De már egy biztosítótársaság, a volt jegybankelnök Járai Zsigmond felügyelte CIG Pannónia is jelezte tőzsdére lépési szándékát. És bár ez utóbbi, a CIG csak 2010-re időzíti a lépést, az első kettő vállalkozás bizony a globális gazdasági recesszió közepette jelent meg a börzén.

Kulcsár Tibor a tőzsdei bevezetés ünnepélyes pillanatábanA 20 évvel ezelőtt, egy újpesti lakás 6 négyzetméteres szobájában, 50 ezer forint alaptőkével megalapított betéti társaság, a Kulcs-Soft alapító elnök-vezérigazgatóját, Kulcsár Tibort többek között arról faggattam, nem őrültség-e a válság idején lépni a tőzsdeparkettre és egyáltalán mi vele a szándékuk. Nem volt-e visszatartó erő, ami a KEG papírjaival történt, vagyis hogy a gázcég néhány hónappal ezelőtti bevezetéskori árfolyama mostanra a töredékére esett a BÉT-en?

A Kulcsár Tibor vezérigazgatóval készült beszélgetés ez alkalommal nem csak meghallgatható, de írásban is megjelenik a Computerworld Hetilap jövő heti számában, valamint már most elolvasható a Computerworld Online-on.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Szerelme a tőzsde

exchangeHogyan él egy profi tőzsdei elemző és mennyire ingatta meg az elemzőkbe vetett hitet az Egyesült Államokból kibontakozott globális pénzügyi válság, amelynek következtében dollármilliárdok váltak köddé? Vége van-e már a krízis időszaknak, vagy jön-e még újabb mélypont? Hogyan határoznak meg célárat az elemzők? Mennyire tekinthető fejlettnek a hazai tőkepiac? Reális-e az OTP jelenlegi árfolyama, vagy ismét kidurranhat egy lufi? Csak néhány téma abból a beszélgetésből, amelyet az egyik ismert brókercég, a Cashline Értékpapír Zrt. vezető elemzőjével, Sarkadi Szabó Kornéllal készítettem.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban