Mami, az üzletasszony

Mami, az üzletasszony – ezzel a mottóval rendezte idei harmadik versenyét a Blind Investment a Budapesti Értéktőzsdén a napokban, ahol ezúttal kreatív anyukák kaptak bizonyítási és pénzszerzési lehetőséget startup ötleteik sikerre viteléhez. Megismerhettük Pale Joli Konyháját, Anna házi kutyasütijét, benézhettünk Rózsa néni sütödéjébe, megismerhettünk egy táblagépes mesegyárat (Interaktív mesék iPaden címmel), megtudhattuk, mi az az ÖnNevelő Eszközkészlet és végül bemutatkozott a LocalNet, az Imami is.

Csakúgy, mint a verseny korábbi fordulóin, a vipcast.hu az esemény médiatámogatójaként jelen lehetett a startup versenyen, ahol a versenyzők 2-2 perces rövid bemutatkozó beszédeit követően a zsűri és a hallgatóság is kérdezhetett. A vipcasten a 2-2 perces bemutatkozásokat tehetjük közzé, mely az alábbi lejátszógombra kattintva azonnal indítható, vagy akár le is tölthető.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Egyébként az MNG Investments 3-3 millió forintos befektetését végül, szoros versenyben, az Interaktív mesék iPaden (Gáspár Anita) és a LocalNet/Imami (Gellén Nóra) kapták.

A versenysorozat hamarosan folytatódik, a legújabb fordulóban a hazai egyetemek két kiválósága, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) hallgatói jutnak majd főszerephez. A vipcast természetesen erről az eseményről is beszámol majd. Addig is, ha van kedved, megírhatod kommentben, hogy hogy tetszenek az eddigi fordulók előadásai.

Tetszenek a tartalmaink? Like-olhatod a Facebook oldalunkat és feliratkozhatsz a podcastra is. Itt segítséget találsz, hogyan teheted meg ezt nagyon egyszerűen.

Fiatalság, komolyság

25 év alattiak csaptak össze a Budapesti Értéktőzsdén a II. Blind Investment startup versenyen.  A BÉT pódiumán a döntőbe jutott projektek – az Expendo, a Lightpole, a Törpe Angol, a Szertelen apró lépések, a TravelWild és a Tárgyaló, az üzleti pub – kaptak lehetőséget, hogy mindössze 2-2 percben, valamint ezt követően a zsűri és a közönség kérdéseire válaszolva bemutathassák ötleteiket, csakúgy, mint néhány héttel ezelőtt a női startupok képviselői.

A tét a versenyzők számára az volt, hogy melyikük kap 3-3 millió forintos befektetést az MNG Investmentstől. A vipcast.hu az esemény médiatámogatójaként lehetett jelen és oszthatja meg az előadásokat visszahallgatható formában. A nyilacskás lejátszógombra kattintva indul is a hangzóanyag.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

És hogy kié lett a 3-3 millió? Ezúttal a TravelWild és az Expendo ötletgazdái jutottak forráshoz. A versenysorozat folytatódik, a vipcast.hu pedig erről is beszámol majd. Egyetértesz a döntéssel? Vagy inkább másokat juttattál volna tőkéhez? Írd meg egy kommentben!

Válságban a tőzsdére?

Már két cég jelent meg idén eddig a Budapesti Értéktőzsdén: néhány hónapja a KEG, vagyis a Közép-európai Gázterminál, a múlt héten pedig egy számítástechnikai szoftvercég, a Kulcs-Soft. De már egy biztosítótársaság, a volt jegybankelnök Járai Zsigmond felügyelte CIG Pannónia is jelezte tőzsdére lépési szándékát. És bár ez utóbbi, a CIG csak 2010-re időzíti a lépést, az első kettő vállalkozás bizony a globális gazdasági recesszió közepette jelent meg a börzén.

Kulcsár Tibor a tőzsdei bevezetés ünnepélyes pillanatábanA 20 évvel ezelőtt, egy újpesti lakás 6 négyzetméteres szobájában, 50 ezer forint alaptőkével megalapított betéti társaság, a Kulcs-Soft alapító elnök-vezérigazgatóját, Kulcsár Tibort többek között arról faggattam, nem őrültség-e a válság idején lépni a tőzsdeparkettre és egyáltalán mi vele a szándékuk. Nem volt-e visszatartó erő, ami a KEG papírjaival történt, vagyis hogy a gázcég néhány hónappal ezelőtti bevezetéskori árfolyama mostanra a töredékére esett a BÉT-en?

A Kulcsár Tibor vezérigazgatóval készült beszélgetés ez alkalommal nem csak meghallgatható, de írásban is megjelenik a Computerworld Hetilap jövő heti számában, valamint már most elolvasható a Computerworld Online-on.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban