A kibernetika hőskora

A túrkevei Finta Múzeum a Netidőkkel A kibernetika hőskora –  ezzel a címmel folytatódott a Netidők Asztaltársaság (Szilágyi Árpád rádiós programszerkesztő, dr. Bódi Zoltán nyelvész, Dragon György író-újságíró, Képes Gábor muzeológus, Kovács Tücsi Mihály újságíró)  offline beszélgetéssorozata, ezúttal Túrkevén, a Finta Múzeumban, ahol egy nagyon izgalmas kiállítás volt az apropója a látogatásnak.

A vipcast.hu látogatói elsőként hallgathatják meg a felvételt, melyben sok szó esik a számítástechnika kialakulásáról és arról, hogy milyen szerepe volt ebben a magyar szakembereknek. Igen sok érdekességeket tudhatunk meg például az M3 számítógépről, melynek egyik fő darabja látható is jelenleg a túrkevei kiállításon.

Az egyórás felvétel remek szórakozást nyújthat az ünnepek alatti pihenőidőben, vagy egy hosszabb vonat- vagy autóúton, például hazafelé a rokonokhoz. A felvétel az alábbi lejátszógomb segítségével lejátszható, illetve le is tölthető. Kellemes ünnepeket, jó szórakozást!

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Zajlik a Netidők Aszaltársaság beszélgetése a Finta Múzeumban

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a Facebook-oldalát és iratkozz fel ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagról se!

Adatok a felhőben

Felhőinformatika, felhőszámítás, cloud computing – gyakran hallható, divatos szavak a jelenből. De vajon mit jelentenek ezek, és milyen üzleti kihívásokra adnak megoldást? Mi az előnye annak, ha felhőbe helyezzük át cégünk működését, és hogyan változtatja meg az üzleti folyamatokat a döntés? Nem jár-e ez túlzott veszélyekkel? Milyen megoldások, szolgáltatások érhetők el a felhőben? Mekkora az igény Magyarországon az üzleti folyamatok felhőbe való áthelyezésére?

Többek között ezekről kérdeztem egy cloud computinggal foglalkozó cég, az Elastoffice Magyarország ügyvezetőjét, Taivainen Krisztiánt.

A hangfelvétel a nyilacskás lejátszóra kattintva indul.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

(Az interjú az Elastoffice Magyarország Kft. támogatásával készült.)

Válságban a tőzsdére?

Már két cég jelent meg idén eddig a Budapesti Értéktőzsdén: néhány hónapja a KEG, vagyis a Közép-európai Gázterminál, a múlt héten pedig egy számítástechnikai szoftvercég, a Kulcs-Soft. De már egy biztosítótársaság, a volt jegybankelnök Járai Zsigmond felügyelte CIG Pannónia is jelezte tőzsdére lépési szándékát. És bár ez utóbbi, a CIG csak 2010-re időzíti a lépést, az első kettő vállalkozás bizony a globális gazdasági recesszió közepette jelent meg a börzén.

Kulcsár Tibor a tőzsdei bevezetés ünnepélyes pillanatábanA 20 évvel ezelőtt, egy újpesti lakás 6 négyzetméteres szobájában, 50 ezer forint alaptőkével megalapított betéti társaság, a Kulcs-Soft alapító elnök-vezérigazgatóját, Kulcsár Tibort többek között arról faggattam, nem őrültség-e a válság idején lépni a tőzsdeparkettre és egyáltalán mi vele a szándékuk. Nem volt-e visszatartó erő, ami a KEG papírjaival történt, vagyis hogy a gázcég néhány hónappal ezelőtti bevezetéskori árfolyama mostanra a töredékére esett a BÉT-en?

A Kulcsár Tibor vezérigazgatóval készült beszélgetés ez alkalommal nem csak meghallgatható, de írásban is megjelenik a Computerworld Hetilap jövő heti számában, valamint már most elolvasható a Computerworld Online-on.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban