Az emberiség jövőjét egészen biztosan meghatározza majd a mesterséges intelligencia. Sőt, ez a technológia, amit röviden csak AI-nak rövidítenek, valójában már nagyon is itt van és befolyásolja a mindennapjainkat. Mint az a kapcsolódó beszélgetésben is elhangzik, a mesterséges intelligencia már megjelenik a budapesti tömegközlekedés szervezésében, és akkor is, amikor például a Google-ben keresést végzünk. De vajon kik lesznek a felelősök, ha a mesterséges intelligencia hibázik, és ez akár üzleti károkat okoz, vagy akár emberi életeket olt ki a nem megfelelően programozott rendszer, például egy önvezető autó hibás döntést hoz? Lesz-e országokon átívelő szabályozás, vagy előfordulhat, hogy lesz kommunista és liberális mesterséges intelligencia is? Elveheti-e a taxisofőrök és újságírók munkáját az AI? Többek között ezekről is beszélgettünk a mesterséges intelligencia témakör egyik szakértőjével, Varga Zsigmonddal, az SAP Hungary üzletfejlesztési vezetőjével.
A podcast beszélgetés a lejátszó gomb segítségével a weboldalon közvetlenül is lejátszható, de akár le is tölthető, így útközben is meghallgathatod.
Se szeri, se száma azon YouTube-videóknak, amelyekben a készítők bemutatják, mi történik, ha egy processzorról leszedik a hűtést: komoly mennyiségű hő keletkezik – még pattogatott kukoricát is kisüthetünk a Celeron felületén. (Nem javasoljuk a kipróbálását, hisz nem valami hatékony módszer és még a processzor is kinyiffanhat.) A hő elvezetését tehát meg kell tervezni és ezért fontos a TDP érték. Infoszótár a PosztmodeMben.
Bódi Zoltán netnyelvész elmondja, mi is a processzorok TDP értéke. Fotó: Nemes IlonaSerceg a szilikonzsír a Celeron processzoron, készül a grillezett hús – forrás: Cube Computer Channel/YouTube
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Legújabb adásunk tartalmából: Érzelmeket is felismerő robotot dobtak piacra Japánban. Valóban igazi társ, vagy pusztán egy borsos áru játékszer? – erről beszélget az asztaltársaság a műsor elején. Hallgatóink ma este megismerkedhetnek az asztaltársaság új tagjával, egy csinos hölgy személyében! Erdélyi Fruzsina bemutatását Szilágyi Árpád egy rövid kérdőívvel oldotta meg: a válaszok a műsorban Fruzsina és a digitális világ viszonyáról, okostelefonokról, böngészőkről, hírportálokról és közösségi oldalakról. Hírösszeállításunk elején arról esik szó, hogy a párizsi terrorcselekmények elkövetői állítólag játékkonzolon kommunikálhattak egymással. Mi lehet igaz ebből? – Keleti Arthur. A WiFi után itt a LiFi – azaz a lámpás-napelemes adatátvitel – Justin Viktor. Egy szelfi miatt veszett el a nyeremény – mi történt? – Kovács Tücsi Mihály. Műsorunk mai vendége Györke Orsolya, a Ford Magyarország pr igazgatója. Már a jelenben létezik olyan autó, amely beszélget a sofőrrel, sőt még a nyelvjárásokat is megérti, működik benne a gyalogosérzékelő technológia, és az utastér olyan, mint egy zajszigetelő fejhallgató. Ezek mind a Ford újításai, melyekről vendégünk beszél. Pillow Talk – az eszköz, ami a szerelmesek szívdobbanását közvetíti a neten keresztül. – Keleti Arthur. Erdélyi Fruzsina első alkalommal egy olyan high tech módszerekkel fejlesztett
Györke Orsolya az autós hightech megoldásokról beszél
szemüvegről számol be, amit a színvakoknak készítenek. Érzelemdetektor. Miért kell, hogy a gépek felismerjék az érzelmeinket? – Justin Viktor. Infoszótár: Különbség az SD és SD között. Továbbá HD, 4K. Aki segít eligazodni: Bódi Zoltán. Mit tudjon az úl laptopom? Mindent! Ezzel kezdődtek a kalandok – Szalay Dániel. Ha a tenger alatti kábeleket elvágná valaki, akkor az felérne egy atomtámadással? – Kovács Tücsi Mihály.
DTM – A digitális világ érdekes!
A hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Vendégünk: Györke Orsolya, a Ford Magyarország PR igazgatója
Bódi Zoltán – netnyelvész, az Infoszótár atyja
Erdélyi Fruzsina – a csapatunk új tagja, a digitális esélyegyenlőség lelkes híve
Justin Viktor – innovátor és a technológiai fejlesztések megszállottja
Keleti Arthur – az ITBN főszervezője és flippertudós
Kovács Tücsi Mihály – író, újságíró és a Nagy Testvérünk
Szalay Dániel – újságíró
Konferálás és keverés: Czinege Levente
Szignál: LukHash zenéje,www.lukhash.com
Hangtechnikus: Soltész Levente
Utómunka feladatok: Kunovics Anita és Soltész Levente
Fotók: Igazi Violett,www.facebook.com/IGAZIZOOM
Vipcast.hu és Facebook oldal frissítés: Giró-Szász Roland
Hajlítható képernyő; ultra HD felbontású, a felhasználókat felismerő televízió; irányított hangsugárzás, áramtovábbítás a levegőben, négyszer nagyobb kapacitású akkumulátorok, személyes asszisztenssé váló okostelefonok, melyek ha kell, lefoglalják nekünk az asztalt az étterembe, vagy megválaszolják a kérdéseinket; kiterjesztett valóság; f-commerce; közösségi keresés… Izgalmas előadást hallottam nemrégiben a Médiapiac újság nemrégiben megrendezett tapolcai médiakonferenciájánStefanek Lászlótól, a PHD Network account director-ától. Van-e élet a Facebook után? Kitárgyaltuk, milyen innovációkon dolgoznak épp a k+f boszorkánykonyhákban, és mire kell készülnie a médiaiparnak…
Az interjú a nyilacskás lejátszóra kattintva már indul is!
Felhőinformatika, felhőszámítás, cloud computing – gyakran hallható, divatos szavak a jelenből. De vajon mit jelentenek ezek, és milyen üzleti kihívásokra adnak megoldást? Mi az előnye annak, ha felhőbe helyezzük át cégünk működését, és hogyan változtatja meg az üzleti folyamatokat a döntés? Nem jár-e ez túlzott veszélyekkel? Milyen megoldások, szolgáltatások érhetők el a felhőben? Mekkora az igény Magyarországon az üzleti folyamatok felhőbe való áthelyezésére?
Többek között ezekről kérdeztem egy cloud computinggal foglalkozó cég, az Elastoffice Magyarország ügyvezetőjét, Taivainen Krisztiánt.
A hangfelvétel a nyilacskás lejátszóra kattintva indul.