Webshopok a jog és az informatika szorításában! Media1 e-kereskedelem percek #S04

A Media1 E-kereskedelem beszélgetéssorozatában ezúttal

  • dr. Ormós Zoltán internetes jogásszal, az Ecommerce Hungary szakmai szervezet alelnökével, az internet-ugyved.com alapítójával,
  • Nemes Dániel IT-biztonsági szakértővel, a Biztributor elnökével és a Barion igazgatósági tagjával,
  • valamint Takács Takács Borbálával, a Jófogás és a Használtautó.hu oldalakat működtető Adevinta Hungary marketingigazgatójával

beszélgettünk arról, hogy milyen informatikai és jogi kihívásokkal néznek szembe az e-kereskedők, a webshopok tulajdonosai indulás előtt és után.

Az Adevinta Hungary, a Jófogás és a Használtautó.hu oldalak üzemeltetőjének közreműködésével készülő beszélgetés audio változatban is elérhető, így például autóvezetés közben is meghallgathatja.

Az audio változatot az alábbi lejátszó segítségével éri el.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

A beszélgetéssorozat eddigi részei elérhetők itt:

Mik a trendek manapság és mi várható az e-kereskedelemben? Csereklei Zoltán (Pelenka.hu), Hack-Handa Tünde (ENET) és Szeles Péter (Reacty Digital) a Media1 online kereskedelemről szóló beszélgetéssorozatában (VIDEÓVAL!)

A webshopok túlélése múlhat rajta – az e-kereskedelem logisztikai trendjeiről beszélgettünk a Media1 e-kereskedelem sorozatának 2. részében

Kész az új webshop, de hogyan lesz rajta látogató? Forgács Mariannal és Takács Borbálával itt a Media1 e-kereskedelem sorozatának legújabb része!

Érdemes feliratkozni a vipcast powered by Media1 Podcastra! Elérhető a podcast Spotify-on, iTunes-on, Google Podcastben és más podcast platformokon keresztül is.

Media1 2020.05.25.: Megfigyelések? Szerverlekapcsolások? Krasznay Csabát (Nemzeti Közszolgálati Egyetem) és Remport Ádámot (Társaság a Szabadságjogokért) kérdeztük az új nemzetbiztonsági törvényről

kamera, megfigyelés

Mint arról a Media1 beszámolt, az Országgyűlés a napokban elfogadta a nemzetbiztonsági törvény a Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által kezdeményezett változtatását, mely megkönnyíti a szakszolgálatok számára a telefon- és internetszolgáltatók forgalmának megfigyelését, illetve lehetővé teszi internetes szolgáltatások akár 180 napra történő elérhetetlenné tételét. A kormány állítja, a cél a nemzetbiztonság védelme. Azonban sokan fogalmazták meg aggodalmaikat is. Kritikát fogalmazott meg Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke, továbbá az ellenzék, valamint több civil szervezet, köztük a TASZ is.

A Media1 május 25-i adásában közel 50 percben veséztük ki a témát, és azt, hogy van-e mitől tartani, például ki lehet-e így deríteni az újságírók informátorait, de néhány más kapcsolódó téma is előkerült a titkosszolgálatok működése kapcsán.

Remport Ádámot, a TASZ (Társaság a Szabadságjogokért) jogászát és Krasznay Csabát, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Kiberbiztonsági Kutatóintézetének vezetőjét kérdeztük.

A Media1 műsor 2020. május 25-i adása az alábbi lejátszón lévő play ikonra kattintva visszahallgatható, illetve podcastként a lenti linkre kattintva le is tölthető. A lejátszás akár külön ablakban is lehetséges!

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Ha még nem tetted meg, lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról! Feliratkozhatsz a podcastra a Spotify-on és az Apple iTunes-on is, de megtalálod a főbb podcast programokban, például a Google Podcastsban is. Iratkozz fel a Media1.hu hírlevelére a hírportál főoldalán, és lájkold vagy kövesd a Media1 Facebook-oldalát is.

Nézz szét a Vipcast.hu-n alaposabban, mert ott további podcastokat is találsz, immáron több mint tíz évre visszamenőleg!

A mesterséges intelligencia mindent visz

Varga Zsigmond, az SAP üzletfejlesztési vezetője

Az emberiség jövőjét egészen biztosan meghatározza majd a mesterséges intelligencia. Sőt, ez a technológia, amit röviden csak AI-nak rövidítenek, valójában már nagyon is itt van és befolyásolja a mindennapjainkat. Mint az a kapcsolódó beszélgetésben is elhangzik, a mesterséges intelligencia már megjelenik a budapesti tömegközlekedés szervezésében, és akkor is, amikor például a Google-ben keresést végzünk. De vajon kik lesznek a felelősök, ha a mesterséges intelligencia hibázik, és ez akár üzleti károkat okoz, vagy akár emberi életeket olt ki a nem megfelelően programozott rendszer, például egy önvezető autó hibás döntést hoz? Lesz-e országokon átívelő szabályozás, vagy előfordulhat, hogy lesz kommunista és liberális mesterséges intelligencia is?  Elveheti-e a taxisofőrök és újságírók munkáját az AI? Többek között ezekről is beszélgettünk a mesterséges intelligencia témakör egyik szakértőjével, Varga Zsigmonddal, az SAP Hungary üzletfejlesztési vezetőjével.

A podcast beszélgetés a lejátszó gomb segítségével a weboldalon közvetlenül is lejátszható, de akár le is tölthető, így útközben is meghallgathatod.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról! Feliratkozhatsz a podcastra a Spotify-on és az Apple iTunes-on is.