Mik a trendek manapság és mi várható az online kereskedelemben? A Media1 e-kereskedelmi beszélgetéssorozata #s01e01

Négy részes beszélgetéssorozatot indított a Media1 az online kereskedelemről az Adevinta Hungary, a Jófogás és a Használtautó.hu oldalak üzemeltetőjének közreműködésével.

Az első részben Csereklei Zoltánnal, a Pelenka.hu alapító-tulajdonosával, Szeles Péterrel, a Reacty Digital üzletfejlesztési vezetőjével és Hack-Handa Tündével, az ENET online vásárlás szakértőjével beszélgettünk a hazai és a globális e-kereskedelem aktuális trendjeiről. Kiderül a beszélgetésből, mekkora a piac, mik a legnépszerűbb termékkategóriák, mik a jövővel kapcsolatos várakozások, mik a vásárlói igények, mekkora az igény a napon belüli kiszállításra és az utánvétre, milyen újdonságok vannak a területen, de például a webshopok logisztikája is szóba került, ahogy az is, érdemes-e még belevágni. Szó esik kutatási adatokról és egy gyakorló webshop tulajdonos is elmondja a személyes tapasztalatait.

A beszélgetésről ezúttal videó is készült, így a szokásos podcast felületeink és a 11 rádiós mellett az is megtekinthető.

Az audio podcast változat az alábbi lejátszóval hallgatható meg.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Érdemes feliratkozni a Media1 YouTbe csatornájára, valamint a podcastunk Spotify csatornájára, hogy ne maradjon le a beszélgetéssorozat következő részéről sem.

A beszélgetéssorozat következő, 2. részében főleg logisztikai témákról esik majd szó. Vendégünk lesz Zabari István, a Lumenet online lámpaáruház alapítója és az Ecommerce Hungary internetes kereskedelemmel foglalkozó szakmai szervezet alelnöke, Balázs Miklós, a Kifli.hu logisztikai trénere és Perényi András, a Webshippy nevű fullfilment szolgáltató ügyvezetője és társtulajdonosa. A beszélgetéssorozat 2. része IDE kattintva érhető el.

A Media1 e-kereskedelem témájú beszélgetéssorozata az Adevinta Hungary, a Jófogás és a Használtautó.hu oldalak üzemeltetőjének közreműködésével készül. Köszönjük továbbá a helyszínt a Yettel Magyarország Astorián található közösségi irodájának.

A mesterséges intelligencia mindent visz

Varga Zsigmond, az SAP üzletfejlesztési vezetője

Az emberiség jövőjét egészen biztosan meghatározza majd a mesterséges intelligencia. Sőt, ez a technológia, amit röviden csak AI-nak rövidítenek, valójában már nagyon is itt van és befolyásolja a mindennapjainkat. Mint az a kapcsolódó beszélgetésben is elhangzik, a mesterséges intelligencia már megjelenik a budapesti tömegközlekedés szervezésében, és akkor is, amikor például a Google-ben keresést végzünk. De vajon kik lesznek a felelősök, ha a mesterséges intelligencia hibázik, és ez akár üzleti károkat okoz, vagy akár emberi életeket olt ki a nem megfelelően programozott rendszer, például egy önvezető autó hibás döntést hoz? Lesz-e országokon átívelő szabályozás, vagy előfordulhat, hogy lesz kommunista és liberális mesterséges intelligencia is?  Elveheti-e a taxisofőrök és újságírók munkáját az AI? Többek között ezekről is beszélgettünk a mesterséges intelligencia témakör egyik szakértőjével, Varga Zsigmonddal, az SAP Hungary üzletfejlesztési vezetőjével.

A podcast beszélgetés a lejátszó gomb segítségével a weboldalon közvetlenül is lejátszható, de akár le is tölthető, így útközben is meghallgathatod.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról! Feliratkozhatsz a podcastra a Spotify-on és az Apple iTunes-on is.

 

Játék, sztori, irodalom – ilyen volt a Safer Internet Day 2018 – DTM, 2018.02.06./1.

A Váci Utcai Ének-zenei Általános Iskola diákjai elképzelték, hogy 2030-ban milyen lesz a digitális világ az Intelliga bolygón – a kisfilmmel pedig megnyerték az idei Safer Internet Day akciónap történetmesélési pályázatát. A műsorban ezen kívül dr. Baracsi Katalin internetjogász, a Safer Internet Program külső tanácsadója az egyik prózai pályázatból is idéz. Ezen a napon a Graphisoft Parkban Óbudán 120 gyerek próbálhatta ki az óriás Lájkvadász játékot (a helyszíni interjúban látható is a játék), illetve szó esik arról, hogy miért fontos, hogy a gyermekek számára az internet biztonságos hely legyen. Az összeállítás végén pedig egy tanulságos csetelésbe is belenézhetünk.

Baracsi Katalin internetjogász, a Safer Internet Program külső tanácsadója. Fotó: Nemes Ilona
Baracsi Katalin internetjogász, a Safer Internet Program külső tanácsadója. Fotó: Nemes Ilona

A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Videó a műsor ezen részletéről:

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról!

A DTM asztaltársasággal közvetlenül itt lehet kapcsolatba lépni: www.facebook.com/DTMasztaltarsasag

Az orvoslás jövője

Dr. Meskó Bertalan
Dr. Meskó Bertalan orvosfuturológus

Jelentősen megváltozó kommunikáció az orvos és a beteg, illetve az orvos és az orvosok között; mobil alkalmazások; telemedicina; robotok; egyszerre több helyen jelenlévő doktorok; 3D nyomtatással orvosi segédeszközök és szövetek; fogba épített szenzorok; szemkamerával rögzített műtétek.

Már ebből is látszik, hogy teljesen megváltozik az orvoslás a következő néhány évben. Hogy hogyan? Arról Dr. Meskó Bertalan orvosi jövőkutatóval beszélgettünk.

Az interjú hangfelvétele a nyilacskás lejátszógombra indul, vagy akár le is tölthető.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a Facebook-oldalát és iratkozz fel ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról!

Élet a Facebook után

Stefanek LászlóHajlítható képernyő; ultra HD felbontású, a felhasználókat felismerő televízió; irányított hangsugárzás, áramtovábbítás a levegőben, négyszer nagyobb kapacitású akkumulátorok, személyes asszisztenssé váló okostelefonok, melyek ha kell, lefoglalják nekünk az asztalt az étterembe, vagy megválaszolják a kérdéseinket; kiterjesztett valóság; f-commerce; közösségi keresés… Izgalmas előadást hallottam nemrégiben a Médiapiac újság nemrégiben megrendezett tapolcai médiakonferenciáján Stefanek Lászlótól, a PHD Network account director-ától. Van-e élet a Facebook után? Kitárgyaltuk, milyen innovációkon dolgoznak épp a k+f boszorkánykonyhákban, és mire kell készülnie a médiaiparnak…

 Az interjú a nyilacskás lejátszóra kattintva már indul is!

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Végül pedig az előadás, ami a beszélgetés során többször is szóba került:
Mi jön a Facebook után?