Milyen Facebook-hirdetéseket célszerű használnod? (x)

Kevés az olyan vállalkozás ma, amelynek nem érdemes hirdetnie a Facebookon. Ha több látogatót szeretnél a weboldaladra, növelni szeretnéd az ismertségedet, vagy a márkád ismertségét, sokféle kiváló lehetőség áll előtted a Facebook-eszközök használatával, az egyik ilyen a Facebook-hirdetés.

A megfelelő hirdetéstípusokkal emelkedni fog a konverziós ráta, a rossz hirdetésekkel vagy rossz beállításokkal viszont csak szórod ki a pénzt az ablakon. Ezt a témát vizsgáljuk ebben a cikkben.

Olvass tovább

Élet a Facebook után

Stefanek LászlóHajlítható képernyő; ultra HD felbontású, a felhasználókat felismerő televízió; irányított hangsugárzás, áramtovábbítás a levegőben, négyszer nagyobb kapacitású akkumulátorok, személyes asszisztenssé váló okostelefonok, melyek ha kell, lefoglalják nekünk az asztalt az étterembe, vagy megválaszolják a kérdéseinket; kiterjesztett valóság; f-commerce; közösségi keresés… Izgalmas előadást hallottam nemrégiben a Médiapiac újság nemrégiben megrendezett tapolcai médiakonferenciáján Stefanek Lászlótól, a PHD Network account director-ától. Van-e élet a Facebook után? Kitárgyaltuk, milyen innovációkon dolgoznak épp a k+f boszorkánykonyhákban, és mire kell készülnie a médiaiparnak…

 Az interjú a nyilacskás lejátszóra kattintva már indul is!

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Végül pedig az előadás, ami a beszélgetés során többször is szóba került:
Mi jön a Facebook után?

Az Internet Hungary tíz éve

Több mint 500 előadás, közel 10 ezer résztvevő – ez a mérlege az elmúlt tíz év Internet Hungary-jainak számokban. Merthogy kedden és szerdán rendezték Tihanyban az ideit, méghozzá már a tizediket. Csermely Ákos főszervezőt a konferencia aktuális témái mellett arról kérdeztem, hogy hogyan változott meg az elmúlt években a rendezvény. Szó esett arról is, hogy keresik Magyarország első netminiszterelnökét.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Éhen halhatnak a site-ok?

Vértes JánosNéhány napja Rupert Murdoch ausztrál médiamágnás (többek között a „The Times”, a „Fox News” és a „The Sun” tulajdonosa) bejelentette, fizetőssé tenné a cége tulajdonában lévő jelentősebb internetes portálok tartalomszolgáltatását. Nemrég hasonló hírek érkeztek az Axel Springer médiakonszern háza tájáról is, vagyis ők is lelakatolnak néhány webes szolgáltatást, amit ezután csak fizetétség ellenében lehet elérni. Lehet, hogy mégsem lefutott meccs, hogy az internetes tartalmakhoz ingyen juthatunk hozzá, cserébe a néhány reklámbanner elviselésért?

Egy új trend hajnalán vagyunk, vagy csak a válság miatt nehéz helyzetbe került médiatulajdonosok elkeseredett és sikertelenségre ítélt próbálkozásáról van szó? Többek között erről, valamint a bannerek tiltásáról, az Adverticum hirdetéskiszolgáló nemrég publikált átkattintási statisztikáiról és a globális válság online reklámpiacra gyakorolt hatásairól beszélgettem Vértes Jánossal, az Adverticum elnökével, aki tapasztalatairól nem csak e minőségében, de mint tartalomszolgáltató (a Prim.hu főszerkesztője) is be tudott számolni.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban