
Új időszak kezdődik a Digitális talkshow „életében”. A műsorokat ezentúl a vadonatúj, a Lurdy-házban lévő Hyp-R stúdióban vesszük fel, amelynek egyik alapítója régi barátunk: Bognár Ákos. Ő egyúttal a mostani műsor különleges vendége is, akitől hallhatunk erről a kifejezetten YouTube csatornaként meghatározott Hyp-R nevű tartalomszolgáltatásról és a tartalmi terveikről. Ezentúl a DTM is megjelenik majd a Hyp-R csatornán – egyelőre persze kísérleti jelleggel, hiszen mi alapvetően rádióműsor-szerű podcast összeállításokban gondolkodtunk eddig. Majd meglátjuk, hogy a 15 évvel ezelőtt már éppen általunk kipróbált „látható rádió” megoldások folytathatók-e valamiképpen az új műsorközegben. A műsorban szó esik Xiaoyong kínai egyetemi oktató megoldásairól, aki az előadásait szeretné jobbá tenni azzal, hogy figyeli a diákjai unalom- és álmosság-szintjét. Keleti Arthur, az Informatikai Biztonság Napjainak (ITBN) főszervezője az idei programokba avatott be, például, hogy mit keres a témáik között az idegsebészet, az önjáró autó és az Interpol.

Pintér Róbert arról az új kutatásról számol be, aminek eredménye szerint a magyar netezők túlnyomó többsége használja a felhő szolgáltatásokat, noha csak kevesen vannak tudatában annak, hogy felhőszolgáltatást használnak. Szalay Dánieltől pedig arról hallunk, hogy hogyan használja ki a távmunka lehetőségeket mint tesztelő és elmondja, hogy ezzel a tevékenységgel tényleg pénzt lehet keresni.
DTM – A digitális világ érdekes!
A hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban
A DTM Facebook oldala „DTM asztaltársaság” néven található a https://www.facebook.com/DTMasztaltarsasag címen!
Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról!
Az asztaltársaság tagjai ezúttal:
Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Bognár Ákos – a Hyp-R stúdió egyik alapítója
Keleti Arthur – ITBN főszervező
Pintér Róbert – információs társadalomkutató
Szalay Dániel – újságíró, távmunkás
Konferálás: Czinege Levente
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com
Hangtechnikus: Orsós József
Utómunka: Szilágyi Árpád
Fotók: Szalay Dániel
vipcast.hu és Facebook oldal frissítés: Szalay Dániel és Giró-Szász Roland