Kell-e még a kézírás? – DTM, 2017.09.12/1.

A Cambridge-i Egyetemen azt tervezik, hogy 800 éves hagyománnyal szakítva a kézzel írott vizsgadolgozatok helyett a jövőben számítógépen elkészítendő feladatokat kapnak a diákok – mondja el a műsor elején Keleti Arthur. Bódi Zoltán netnyelvész – aki civilben a Magyar Nyelvstratégiai Intézetnél dolgozik –  viszont szeret saját kézírással jegyzetelni. A műsorban elmeséli, hogy a digitális írástudás olyan alapvető kompetencia, ami a nyelvi és kommunikációs képességeink alapja. Csatlakozott a beszélgetéshez Csíkszeredából Páll Zelinda egyetemista is, aki különféle kutatásokban vizsgálja a digitális bennszülöttek attitűdjeit és beszél arról is, hogy az ő generációjának tagjai, meg a pedagógusok hogyan viszonyulnak az íráshoz, illetve az alapkészségekhez.

Páll Zelinda
Páll Zelinda

A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

A műsorhoz most is kapcsolódik videó, mely itt található:

 

Szilágyi Árpád a DTM szeptember 12-i adásának rögzítésekor Fotó: Nemes Cilla
Szilágyi Árpád a DTM szeptember 12-i adásának rögzítésekor Fotó: Nemes Cilla

Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Az asztaltársaság tagjai ezúttal: Bódi Zoltán nyetnyelvész; Keleti Arthur, IT biztonsági szakember; Molnár József, PC World főszerkesztő és Google  Hangouts vonalon az erdélyi Csíkszeredából Páll Zelinda egyetemi hallgató.
Hangtechnikus: Orsós József
Adásrendező: Koczka Alíz
Operatőr: Gál Marcell
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com
A műsor a Hyp-R stúdióban, Budapesten készült.

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról!

A DTM asztaltársasággal közvetlenül itt lehet kapcsolatba lépni: www.facebook.com/DTMasztaltarsasag