a képen éppen a PC World kifizetése látható bitcoinban.
Ráadásul ha valaki bitcoinbanvagy ethereum nevű digitális valutában fizet, akkor jóval olcsóbban juthat hozzá az újsághoz. A szándékokról a magyar PC World főszerkesztője, MolnárJózsefszámol be.
Molnár József, a PC World főszerkesztője
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Van olyan hozzáértő, aki szerint a kriptovalutákhoz (például: Bitcoin, Ethereum, Litecoin) kapcsolódó blokklánc-megoldások legalább olyan jelentőségűek, mint az internet létrejötte. Más – kicsit visszafogottabb – értékelések szerint a kriptovaluta és a blokklánc-módszertan a pénzvilágot, és ezen keresztül a gazdaságot fogja jelentősen átalakítani. Justin Viktor újságíróval tisztázzuk az alapokat: mi a kriptovaluta és annak bányászata, mi a blokklánc (mint decentralizált főkönyv) és annak jövőbeli esélyei, és a hozzá kapcsolódó problémák. A témát később tovább folytatjuk.
Justin Viktor újságíróval megbeszéljük, mi a kriptovaluta és mik a jövőbeli esélyei. Fotó: Nemes Ilona
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A műsor elején az asztaltársaság megbeszéli, hogy tényleg el tud-e tűnni egy okostelefon, hiszen a budapesti történet arról szól, hogy a felhőben keresve sokszor megtalálható a mobil. Avagy: keresd a felhőt, és megtalálod a mobilod! A színes hírek közül az elsőt Kurucz Imre mondja, mégpedig egy Patrick Lanhed nevű férfiről, akinek szó szerint a bőre alatt is pénz van. Pontosabban egy csip, telis-tele bitcoinnal. Aztán Justin Viktortól megtudjuk, hogy játékot fejlesztettek Mozart – Varázsfuvola című remekművéből. Ezentúl bele lehet majd nézni az autókban működő számítógépeket vezérlő szoftverekbe, az autógyárak nem titkolhatják azok részleteit – így döntött az amerikai törvényhozás. Erről számol be Kovács Tücsi Mihály.A Bangkokból visszatért Keleti Arthur barátunk beszámol a Cyber Defense című konfereciáról, ahol többek között repülés közben hackeltek meg egy drónt. Mi az az 5G? Miért fontos a fejlesztése? Nem fogunk-e túlságosan is az informatikai rendszerekre támaszkodni a jövőben? Justin Viktor elmagyarázza. Mégis megadóztatják az internetet? Egyesek ezt látják az EU azon döntésében, amely lehetővé teszi az internetszolgáltatóknak a kétsebességes internet bevezetését. Pintér Róbert ismerteti a helyzetet. Mire jó még a Google StreetView? Kovács Tücsi Mihály a családi nyaralás megtervezésére használta, a műsorban pedig megosztja élményeit. Az NRC kutatásából – amelyet Kurucz Imre ismertet – képet kapunk arról, hogy a magyar internetezők mit gondolnak a kisképernyős eszközökön (okostelefonok, táblagépek) lebonyolítható vásárlásokról.
A hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.