A Digitális Talkshow Mindenkinek április 8-i adásának Poszt-kommentrovata kitárgyalta a Facebook-botrányután, a magyar internetezők körében készített NRC-kutatást: az álhírekről szóló részt emelte ki a műsor a Kurucz Imrévelkészített korábbi interjúból. Az asztaltársaságban a netnyelvész, Bódi Zoltán elmondta, miért tartja nagyon fontosnak, a kutatás létét. Egy másik idézett videóban a párizsi Grand Palais médiaművészeti kiállításának ajánló klipjéből látunk snitteket.
Bódi Zoltán, a netnyelvész a témák megvitatása közben. Fotó: Nemes IlonaBetyár, azaz Réz B. Gábor is beszáll a vitába. Fotó: Nemes Ilona
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Az Amerikai Egyesült Államokban kipattant Facebook-ügynek hazánkban is van visszhangja. A Mark Zuckerberg meghallgatásáról szóló hírekből azt is tudjuk, hogy az április 8-i, magyarországi választások előtt például kamuprofilokat töröltek a Facebook rendszerben, hogy azokkal ne befolyásolhassák a voksolás eredményét. Az elmúlt időszakban legtöbbet emlegetett Facebook-problémák voltak az álhírek, a kamuprofilok és az adatok biztonsága. Vajon érzik-e a magyar netezők az ezekkel kapcsolatos veszélyeket? Kik osztják meg az álhíreket? Bevallják-e a magyar netezők, hogy álhíreket osztottak meg? Elolvassák-e a Facebookon megosztott híreket vagy csak a címek alapján vitatkoznak? Van-e felelőssége a Facebooknak e jelenségek kezelésében? Interjúnkban Kurucz Imre, az NRC kutatási igazgatója ismerteti a friss kutatás eredményeit.
Kurucz Imre, az NRC kutatási igazgatója
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Videókat posztolunk és aztán kommenteljük: ez a Poszt-komment rovat, amiben ezúttal felidéztük Kurucz Imrebejelentkezésének egy részletét az idei E-commerce Expóról és ennek kapcsán kiderül, hogy kinek van az asztaltársaságban a legnagyobb lába 🙂 Aztán a Facebook oldalunkon található érdekes werkvideóból mutatunk egy részletet, amiben a kanadai fényképész, Von Wongprojektjébe pillanthatunk bele. A fotós egy csomó használt számítógép alkatrészt (billentyűzetet, alaplapot és komplett laptopokat), valamint egy csinos fotómodellt használt fel a projektje során.
Von Wong kanadai fényképész fotográfiája, amihez díszletet kimustrált számítógépes alaplapokból építettek.Az asztaltársaság balról jobbra: Herpai Gergely újságíró, Keleti Arthur IT biztonsági szakértő,Szilágyi Árpád műsorvezető és Réz B. Gábor
Az audio podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Az év legnagyobb e-kereskedelmi rendezvényeként határozták meg az Ecommerce Expo 2018 nevű rendezvényt a szervezői. A konferenciával egybekötött eseményt csütörtökön, a budapesti Lurdy Házban rendezték meg. Kurucz Imre, az NRC kutatási igazgatójaott volt a fő előadók között és a hazai online vásárlási trendekről számolt be a friss adatok tükrében. Mi pedig élőben kapcsoltuk őt, hogy beszámoljon a konferencia legérdekesebb pillanatairól.
Kurucz Imre, az Ecommerce Expo 2018 rendezvényről tudósít
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Újra itt a DTM, azaz a Digitális Talkshow Mindenkinek.
A május 2-i adás témái voltak:
– A Telekom Videós Gála – vendégünk a szervező, Hernádi Gábor.
– Mi az a YouTube University? Nagyistók Tibor szerkesztő, médiaoktató elmondja azt is, hogy ki a MOJO és miben különbözik a youtubertől
– Friss kutatási adatok a YouTube hazai használatáról – Kurucz Imre (NRC) ismerteti az új eredményeket.
Továbbá falra mászunk a pongtól, megugatjuk a robotkutyát és röpül a gömb alakú drón-kijelző…
A podcast hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A műsor elején az asztaltársaság megbeszéli, hogy tényleg el tud-e tűnni egy okostelefon, hiszen a budapesti történet arról szól, hogy a felhőben keresve sokszor megtalálható a mobil. Avagy: keresd a felhőt, és megtalálod a mobilod! A színes hírek közül az elsőt Kurucz Imre mondja, mégpedig egy Patrick Lanhed nevű férfiről, akinek szó szerint a bőre alatt is pénz van. Pontosabban egy csip, telis-tele bitcoinnal. Aztán Justin Viktortól megtudjuk, hogy játékot fejlesztettek Mozart – Varázsfuvola című remekművéből. Ezentúl bele lehet majd nézni az autókban működő számítógépeket vezérlő szoftverekbe, az autógyárak nem titkolhatják azok részleteit – így döntött az amerikai törvényhozás. Erről számol be Kovács Tücsi Mihály.A Bangkokból visszatért Keleti Arthur barátunk beszámol a Cyber Defense című konfereciáról, ahol többek között repülés közben hackeltek meg egy drónt. Mi az az 5G? Miért fontos a fejlesztése? Nem fogunk-e túlságosan is az informatikai rendszerekre támaszkodni a jövőben? Justin Viktor elmagyarázza. Mégis megadóztatják az internetet? Egyesek ezt látják az EU azon döntésében, amely lehetővé teszi az internetszolgáltatóknak a kétsebességes internet bevezetését. Pintér Róbert ismerteti a helyzetet. Mire jó még a Google StreetView? Kovács Tücsi Mihály a családi nyaralás megtervezésére használta, a műsorban pedig megosztja élményeit. Az NRC kutatásából – amelyet Kurucz Imre ismertet – képet kapunk arról, hogy a magyar internetezők mit gondolnak a kisképernyős eszközökön (okostelefonok, táblagépek) lebonyolítható vásárlásokról.
A hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Készül a Digitális Talkshow 2015. október 20-i adása
Mindössze pár nap telt el azóta, hogy publikáltuk a Digitális Talkshow Mindenkinek (DTM) túrkevei speciális különkiadását, most pedig máris meghallgatható a legújabb, október 20-i adásunk, amiben immár szokásunknak megfelelően sok-sok témát tárgyaltunk meg. Szó esett az új Star Wars epizódról, szintetikus bőr fejlesztéséről, élőben jelentkeztünk a Marketing&Media TOP25 Digital Gálájáról, ahol interjút készíthettünk a digitális világ legmeghatározóbb női szereplővel, szó esett a Flash technológiáról, Jean-Michel Jarre legújabb albumáról, valamint a # jelről, a mesterséges intelligenciáról, testre szabott hirdetésekről és a felnőtt témájú weboldalakról is beszélgettünk. Íme a részletek és persze maga az adás!
Az erő legyen veletek! Már csak két hónapot kell kibírni, és a mozikban az év legjobban várt filmje. Addig is, itt a Star Wars 7. epizódjának utolsó előzetese: az asztaltársaság az ütős két és fél perc apropójával nyitja a műsort, és megtudhatjuk mi tetszett nekik az előzetesből. Szintetikus bőr fejlesztésén dolgoznak a Stanford Egyetem kutatói: Justin Viktor elmondja, hogyan lesz képes a mesterséges bőrfelület valódi érintés érzetét létrehozni az agyban és miért hasznos ez a fejlesztés.
Az oroszok már a Flash-ben vannak! Egy orosz hackercsoport még tavasszal használta ki a rést a rendszerben. A Flash Player gyártója, az Adobe most befoltozta a biztonsági lyukat – Keleti Arthurtól halljuk az összképet. Az elektronikus zene nagy öregje, és egyik úttörője, Jean-Michel Jarre legújabb albumán a műfaj kiemelkedő előadóival megalkotta legújabb, „Electronica 1 – The Time Machine” című albumát – Szilágyi Árpád ajánlja. Szalay Dániel élőben, a főszervező Marketing&Media stratégiai igazgatójával, Nyomárkay Kázmérral együtt jelentkezett be a TOP25 Digitális Gála helyszínéről: az este folyamán kiderült, hogy ki jelenleg Magyarország 25 legmeghatározóbb digitális arca. Kik lehetnek egyáltalán meghatározó digitális arcok? Kik lettek a nyertesek? Válaszok a műsorban. Az üzleti tartalmú szövegek 20%-át mesterséges intelligencia fogja létrehozni algoritmusok segítségével. Két-három év múlva már ez lehet a trend a Gartner jóslata szerint. Keleti Arthur avat be a részletekbe. Az online pornóoldalak nézegetésének veszélyei: bármikor nyilvánosságra kerülhet, hogy milyen „felnőtt” témájú oldalakon járt a netező.
Kirobbanóban a következő, személyiségi jogokat is érintő botrány? Justin Viktortól hallhatunk az ügyről. Kurucz Imre, az NRC kutatási igazgatója a legújabb online felmérésükről beszél, melynek egyik eredménye, hogy a hazai netezők 80%-a szokott találkozni olyan hirdetéssel, amiről úgy érzi, hogy kifejezetten rá van szabva. Vajon mit gondolnak erről a netezők a személyre szabott reklámokról?
Az Infoszótárban pedig kiderül, hogy mi az a hashtag? Talán sosem lesz jó magyar megfelelője kifejezésnek, de Szilágyi Árpád mégis mond egy tippet: „címkés kereszt”, Bódi Zoltán, a netnyelvész reagál.
A műsor végén újra Szalay Dániel kap szót, a TOP25 Gála helyszínén pedig egy rövid spontán interjút készített a magyarországi digitális piac legmeghatározóbb női szereplőjével, Bánhegyi Zsófiával.
A hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Résztvevők: Bódi Zoltán, Justin Viktor, Keleti Arthur, Kurucz Imre, és külső helyszínről jelentkezett a Google Hangouts rendszer segítségével Szalay Dániel
Konferálás és keverés: Czinege Levente
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com
Hangtechnikus: Soltész Levente
Utómunka feladatok: Kunovics Anita és Soltész Levente
Fotók: Igazi Violett, www.facebook.com/IGAZIZOOM
Az újabb okos eszközök (bögrék, lepedők, párnák, tányérok, gyógyszeres fiolák) meghosszabbíthatják az életünket – erről beszélget az asztaltársaság a podcast műsor elején. Szilágyi Árpád beszélgetőtársai ezúttal: Justin Viktor, Keleti Arthur, Kurucz Imre, Pintér Róbert és Szalay Dániel.
Változnak a televíziózási szokások az okostévék hatására (is) – a kutatás eredményeiről Pintér Róbert információs társadalomkutató beszél. Aztán Kurucz Imrével, az NRC kutatási igazgatójával a piackutatás újdonságairól, azon belül pedig az okostelefonok felhasználási lehetőségeiről folyik az eszmecsere.
Keleti Arthur, az ITBN főszervezője az NSA és a Cisco közötti macska-egér harcot foglalja össze. Justin Viktor innovátor a néhány hónappal ezelőtti analóg adatmentésről, az UVATERV tűz miatt majdnem teljesen elpusztuló fotóanyagának mentéséről beszél. Szalay Dánieltől pedig a Happn nevű okostelefonos társkereső appról (szolgáltatásról) hallhatunk, de szó esett arról is, hogy már okmányirodai ügyeket is intézhetünk mobilról.
A szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Hangtechnikus: Soltész Levente
A felvétel – melyet 2015. 03.24-én rögzítettünk – a „play gombot” ábrázoló ikonra kattintva indul, illetve akár le is tölthető, vagy megnyitható egy különálló ablakban is.
Még decemberben elkészült a Digitális Talkshow című podcast műsor második összeállítása, de eddig nem került a közönségünk elé. Ezt most pótoljuk.
Az elején a hirado.hu portál hírét beszéli meg az asztaltársaság, miszerint „a Kínai Népköztársaság kulturális minisztériuma bejelentette, hogy feketelistára tette azokat a cégeket, amelyek internetes pornográfiával vagy szerencsejátékkal foglalkoznak.”
Kovács Tücsi Mihály egy 21 éves rádiós újságíró hölgy sztoriját meséli el, aki nagyon érdekesen köti össze a netes zaklatást a szülői értekezlettel. Történetesen a fiatal hölgy csinos, vonzó és szeret szerepelni – innen jönnek a problémák…
Keleti Arthur idézi a világhírű tudós, Stephen Hawking mondását arról, hogy a mesterséges intelligenciával nagyon kell vigyáznunk, mert pillanatok alatt a fejünkre nő majd. Érdekes gondolatokat hallhatunk arról, hogy úgy tűnik, sokkal hamarabb jutunk majd el a valódi ember vs. gép dilemmához, mint képzeltük.
Kurucz Imre arról számol be, hogy az NRC Piackutató még november végén gyors, előzetes kutatást végzett a netezők körében a karácsonyi netes vásárlásról. Ennek eredményeit mondja el. (A kutatás egyébként folytatódott a decemberi hónapban, erről később beszámolunk.)
Aztán sikerült kapcsolnunk svédországi hallgatónkat-barátunkat, Matolcsi Ferkót, aki arról beszél (egyébként egy internetes Viber telefonhívás segítségével), hogy milyen kamerákkal és miért szerelte fel saját, uppsalai lakását.
Pótolhatatlan veszteség érte január első napjaiban a Digitális Talkshow Mindenkinek c. podcast műsor asztaltársaságát. 48 éves korában elhunyt Dragon György, a csapat tagja, civilben újságíró, játékfejlesztő, író, zenész. Az asztaltársaság tagjai ezúttal a maguk módján emlékeznek meg a néhai társukról, barátjukról. Egy podcast műsort készítettek, amiben felidézik az élményeiket, érzéseiket és gondolataikat Dragon Györggyel, azaz Gyuval kapcsolatban. A műsorban Dragon György hangját is lehet hallani felvételről.
A műsorban megszólalnak:
– Szilágyi Árpád
– Turcsán Tamás (Shy)
– Lengyel Roland
– Bódi Zoltán
– Képes Gábor
– Kovács Tücsi Mihály
– Keleti Arthur (Bangkokból jelentkezett be)
– Kurucz Imre
– Pintér Róbert
– és hallható Szalay Dániel üzenete is.
Turcsán Tamás, Bódi Zoltán, Kurucz Imre, Kovács Tücsi Mihály és Képes Gábor a műsor közben. Fotó: Szokoli Kata
A műsor elején Szilágyi Árpád bevezetője után Dragon György zenéje hallható a második lemezéről, a szerzemény címe Angrysad.
A hangfelvétel a “play gombot” ábrázoló ikonra kattintva indul, illetve akár le is tölthető!