Az Unreal Engine 4-es technológiával elképesztően élethű animációkat, trükköket lehet készíteni a közeljövő videojátékaiba – olyan színvonalúakat, amelyeket eddig a hollywoodi filmekben láthattunk. Herpai Gergely, a PS4Pro.eu újságírója hozta az újdonságot és a technológiáról beszélgetünk, közben láthatjuk Sirent, a digitális hölgyet, aztán a híres színészt, Andy Sarkist, aki az arcmimikáját kölcsönözte egy játékban az Osiris Black nevű karakternek és a végén a virtuális térben szabadon kószálást is megmutatjuk.
Siren, a digitális ember arca. A hölgy csak a számítógépben létezik, az Unreal Engine-nel hozták létre.
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A lézerkardos-szeletelős játék annyira megtetszett a Digitális Talkshow Mindenkinek stábjának, hogy ezúttal is belenéztünk az egyik Beat Saber („szabatos” fordításban: ütős szablya 🙂 ) felvételbe, amelyet a YouTube-on találtunk. Sőt, ugyanannak a játékmenetnek megtaláltuk egy belső nézetes változatát is. A beszélgetés közben szóba kerül a fejjel lefelé GuitarHero-zás és az is, hogy Betyár szeret-e táncolni erre a zenére, és hogy megszabja-e a mozgást a szablya.
Így néz kia Beat Saber játék belülről, a virtuális sisakkal a fejükön. Szép nagy tere van.A társaság balról jobbra: Herpai Gergely újságíró, Keleti Arthur IT biztonsági szakértő, Szilágyi Árpád műsorvezető és Réz „B” Gábor. Fotó: Nemes Ilona
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Talán a Guitar Hero nevű játékhoz hasonlít a leginkább a LIV-féle Beat Sabercímű játék. Zene ütemére kell két lézerkardhoz hasonló kontrollerrel „szeletelni” a felénk repülő kockákat. A DTM belenézett a játékmenetbe, melyben egy csinos hölgy fején VR sisakkal rendkívül rutinosan kezeli a fénykardokat – az asztaltársaság pedig kommentálta.
Kép a Beat saberből. Forrás: LIV/Beat saberSzilágyi Árpád műsorvezető és Képes Gábor IT-múzeológus kommentelik a Beat Sabert. Fotó: Nemes Ilona
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
December közepén mutatják be a mozik a Star Wars (Csillagok háborúja) filmek soron következő VIII. epizódját, The Last Jedi címmel. Képes Gábor barátunk ezúttal a DTM „sztárvárszológusaként” jelentkezett és beszélt a filmekben megjelenő droidokról (azaz robotokról), azok társadalmi szerepéről (alárendeltségéről), a filmekben felvetett műszaki innovációk megvalósíthatóságáról a Star Wars Tech 2007-ben készült dokumentumfilm kapcsán. A stúdióban előkerült Képes Gábor saját droid-figura gyűjteménye is…
Képes Gábor muzeológus most éppen sztárvárszológus. Fotó: Nemes Ilona
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A Digitális Talkshow 2017. május 16-i adásának harmad részét is visszahallgathatod, sőt visszanézheted .
A harmadik rész témái:
40 éves lett a Star Wars (Csillagok háborúja).
Kinek küldött szerelmes levelet Képes Gábor kisfiú korában, avagy Leia hercegnő az Anonim Alkoholista Robotok Klubjában (az IBM Watson klipje)?
Az önvezető autók csökkentik majd a forgalmi dugókat és még benzint is megspórolnak – és végül a Szomszédokból is kapunk egy kamerába nézős, „szomorú” mondatot (Vágási Feri szerepében Keleti Arthur).
A podcast hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Szilágyi Árpád, Szalay Dániel, Pintér Róbert, Kovács Tücsi Mihály. Fotó: Igazi Violett
Immár olyan dobos is létezik, aki három karral dobol! A neten is megnézhető videón látható, hogy a harmadik kar természetesen nem kinövés, hanem egy robotikus fejlesztése a dobos testének – erről beszélget az asztaltársaság a műsor elején és ötletelnek is azon, hogy ki mire használna ötödik vagy hatodik végtagot. A hírösszeállításban szó esik az arcra vetítő Face Hacking technikáról (Justin Viktor), valamint a Star Wars VIII. epizódjának forgatása közben megvalósult drón-háborúról (Kovács Tücsi Mihály). Amerikában jelentősen többen hallgatnak podcast műsorokat, feltámadóban a podcastok világa – tudjuk meg Szalay Dánieltől, aki a témáról nemrégiben cikket is írt, és szó esik arról is, hogy a reklámtortából is kiveszi már a maga részét ez a médiaszegmens.
Egy Los Angeles-i kórház számítógépes rendszerét tíz napon át blokkolta egy zsarolóprogram, de halálos áldozat szerencsére nem volt – Keleti Arthurtól hallhatunk az ügy részleteiről, a veszély nagyságáról és a lehetséges megoldásokról. Húsz napig viszont életképes volt az emberi fül, amit élő sejtekből nyomtattak, majd patkányok szervezetébe beültették – Justin Viktor ezenkívül a jövő otthoni gyógyszernyomtatását is szóba hozza. Vajon miért tagadta meg az Apple – a Google-lel és a Microsofttal egyetértésben – az FBI számára, hogy egy terrorista okostelefonját feltörjék? – erről már Pintér Róberttől hallhatunk. Végül Kovács Tücsi Mihály számol be a bankkártya-leolvasók és az okostelefonok keresztezéséről, amivel a tavaszi réten vagy bármely külső helyszínen lebonyolíthatjuk a fizetést mondjuk a vattacukorért vagy a mustáros kolbászért…
DTM – A digitális világ érdekes!
A hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Justin Viktor – innovátor és a technológiai fejlesztések megszállottja
Keleti Arthur – az ITBN főszervezője és flippertudós
Kovács Tücsi Mihály – író, újságíró és a Nagy Testvér szakértő
Pintér Róbert – információs társadalomkutató
Szalay Dániel – újságíró és applikációkutató
Konferálás és keverés: Czinege Levente
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com
Hangtechnikus és utómunka: Orsós József és Kanalas Lajos
Utómunka: Soltész Levente és Neogrády Attila
Fotók: Igazi Violett, www.facebook.com/IGAZIZOOM
vipcast.hu és Facebook oldal frissítés: Szalay Dániel, Giró-Szász Roland
Készül a Digitális Talkshow 2015. október 20-i adása
Mindössze pár nap telt el azóta, hogy publikáltuk a Digitális Talkshow Mindenkinek (DTM) túrkevei speciális különkiadását, most pedig máris meghallgatható a legújabb, október 20-i adásunk, amiben immár szokásunknak megfelelően sok-sok témát tárgyaltunk meg. Szó esett az új Star Wars epizódról, szintetikus bőr fejlesztéséről, élőben jelentkeztünk a Marketing&Media TOP25 Digital Gálájáról, ahol interjút készíthettünk a digitális világ legmeghatározóbb női szereplővel, szó esett a Flash technológiáról, Jean-Michel Jarre legújabb albumáról, valamint a # jelről, a mesterséges intelligenciáról, testre szabott hirdetésekről és a felnőtt témájú weboldalakról is beszélgettünk. Íme a részletek és persze maga az adás!
Az erő legyen veletek! Már csak két hónapot kell kibírni, és a mozikban az év legjobban várt filmje. Addig is, itt a Star Wars 7. epizódjának utolsó előzetese: az asztaltársaság az ütős két és fél perc apropójával nyitja a műsort, és megtudhatjuk mi tetszett nekik az előzetesből. Szintetikus bőr fejlesztésén dolgoznak a Stanford Egyetem kutatói: Justin Viktor elmondja, hogyan lesz képes a mesterséges bőrfelület valódi érintés érzetét létrehozni az agyban és miért hasznos ez a fejlesztés.
Az oroszok már a Flash-ben vannak! Egy orosz hackercsoport még tavasszal használta ki a rést a rendszerben. A Flash Player gyártója, az Adobe most befoltozta a biztonsági lyukat – Keleti Arthurtól halljuk az összképet. Az elektronikus zene nagy öregje, és egyik úttörője, Jean-Michel Jarre legújabb albumán a műfaj kiemelkedő előadóival megalkotta legújabb, „Electronica 1 – The Time Machine” című albumát – Szilágyi Árpád ajánlja. Szalay Dániel élőben, a főszervező Marketing&Media stratégiai igazgatójával, Nyomárkay Kázmérral együtt jelentkezett be a TOP25 Digitális Gála helyszínéről: az este folyamán kiderült, hogy ki jelenleg Magyarország 25 legmeghatározóbb digitális arca. Kik lehetnek egyáltalán meghatározó digitális arcok? Kik lettek a nyertesek? Válaszok a műsorban. Az üzleti tartalmú szövegek 20%-át mesterséges intelligencia fogja létrehozni algoritmusok segítségével. Két-három év múlva már ez lehet a trend a Gartner jóslata szerint. Keleti Arthur avat be a részletekbe. Az online pornóoldalak nézegetésének veszélyei: bármikor nyilvánosságra kerülhet, hogy milyen „felnőtt” témájú oldalakon járt a netező.
Kirobbanóban a következő, személyiségi jogokat is érintő botrány? Justin Viktortól hallhatunk az ügyről. Kurucz Imre, az NRC kutatási igazgatója a legújabb online felmérésükről beszél, melynek egyik eredménye, hogy a hazai netezők 80%-a szokott találkozni olyan hirdetéssel, amiről úgy érzi, hogy kifejezetten rá van szabva. Vajon mit gondolnak erről a netezők a személyre szabott reklámokról?
Az Infoszótárban pedig kiderül, hogy mi az a hashtag? Talán sosem lesz jó magyar megfelelője kifejezésnek, de Szilágyi Árpád mégis mond egy tippet: „címkés kereszt”, Bódi Zoltán, a netnyelvész reagál.
A műsor végén újra Szalay Dániel kap szót, a TOP25 Gála helyszínén pedig egy rövid spontán interjút készített a magyarországi digitális piac legmeghatározóbb női szereplőjével, Bánhegyi Zsófiával.
A hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Résztvevők: Bódi Zoltán, Justin Viktor, Keleti Arthur, Kurucz Imre, és külső helyszínről jelentkezett a Google Hangouts rendszer segítségével Szalay Dániel
Konferálás és keverés: Czinege Levente
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com
Hangtechnikus: Soltész Levente
Utómunka feladatok: Kunovics Anita és Soltész Levente
Fotók: Igazi Violett, www.facebook.com/IGAZIZOOM