Fordítsd érdeklődésedet, tudásodat a biztonság javára, tanulj etikus hackernek! (x)

Vannak, akiknek gyerekkoruk óta a játékok és azok háttere, a programozás a mindene, és éjjel-nappal gép előtt ülnek. Amennyiben Te is közéjük tartozol, de még nem döntötted el, mi legyél, vagy a karrierváltást fontolgatod, de még nem igazán tudod, merre, fontold meg az egyik legkeresettebb szakma kitanulását, legyél etikus hacker.

Ma már az élet nagy területe az online térben zajlik, így a kiberbiztonság fontos kérdés. A digitális világban az adatok, információk sokat érnek, nemcsak a tulajdonosok, hanem a konkurencia számára is. A hackerek bűnözők, azonban magasan képzett etikus hackerként a jó oldalra állhatsz, kamatoztathatod érdeklődésedet, tudásodat.

Black hat vs. etikus hackerek

A DevAkadémia etikus hacker tanfolyamán az alapoktól ismerheted meg és sajátíthatod el, hogy mivel foglalkozik, milyen eszközöket használ, és hogyan is gondolkodik egy hacker, aki a jó oldalon áll.

biztonságtechnika

A nem etikus vagy black hat hackerek illetéktelenül férnek hozzá az IT eszközökhöz azok manipulálása, az adatok megszerzése céljából, míg az etikus vagy white hat hackerek pedig felhatalmazással. Az etikus hacker egy, az információbiztonságért felelős szakember, akinek a feladata, hogy megelőzze, illetve kivédje a hackerek által elkövetett támadásokat azáltal, hogy a megbízója számítógépein, számítástechnikai eszközein bizonyos programokat helyezzen el vagy módosításokat hajtson végre.

Hackerek a biztonságért és az ellen

Etikus hackert azért alkalmaznak egyes vállalatok, hogy szakmai felkészültségével, hozzáértésével megtalálja az adott számítógépes rendszer, hálózat vagy alkalmazás biztonsági gyengeségeit, és kijavítsa azokat, mielőtt valós hackertámadás éri.

A white hat hacker megbízás alapján dolgozik, a black hat illegálisan, hiszen az ő célja, hogy kihasználja a rendszerek esetleges hibáit, védelmi réseit anyagi érdekből. Ezzel szemben az etikus hacker a biztonságért dolgozik.

De a szakma ismer még ún. grey hat hackereket, akik ugyan a tulajdonos tudta nélkül keresik a rendszerek gyenge pontjait, ám haszonszerzés helyett jelzik azt a tulajdonosoknak, továbbá felajánlják a segítségüket.

A blue hat hackerek egyfajta tesztelő feladatot végeznek, megjelenés előtt a problémák orvoslása céljából támadják a weboldalakat, alkalmazásokat.

Kereslet az etikus hackerek iránt

A cégeknek komoly kiesést és veszteségeket okozó kiberbűnözés növekedésével a kiberbiztonságnak egyre fontosabb szerep jut, ehhez pedig tapasztalt és jó szakemberekre van szükség. A rendszerek sebezhetőségének a felkutatása a nagy tudású etikus hackerekre vár, amihez naprakész ismeretek, hackelési technikák és tudás birtokában segíthetnek a cégeknek a black hat hackerek támadásaival szemben.

Minősítést szerzett fehérkalapos hackerként képessé válhatsz az informatikai rendszerek biztonsági réseinek feltérképezésére, cybertámadások kivédésére, betörési tesztelések elvégzésére, sérülékenységelemzésre, biztonsági fejlesztésekre és kódfejtésre itthon és külföldön.

(x) hirdetői tartalom

Vírusos flopi, Bentley Kalu és az idei ITBN érdekességei – DTM 2017.09.26/1.

Sci-fi film, kiberkatonák, etikus hackelés, mesterséges intelligencia, ember és gép -ilyen és ehhez hasonló témák voltak az idei ITBN-en, azaz az Informatikai Biztonság Napján. A műsor első részében Szilágyi Árpád és Justin Viktor élménybeszámolót tartott a helyszínen működtetett internetes „látható-rádióban” elhangzott interjúk alapján. Ezenkívül feltűnik egy vírusos flopi, benézhetünk az ITBN-rádió stúdiójába, és láthatunk egy igazi hollywoodi színészt, Bentley Kalu-t is, aki a Kill Command c. filmről beszél.

Az ITBN rádióban vendégünk Zsurkán Ferenc (Invitech)

A podcast hangfelvétel lejátszása aplayikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.

 

A hanganyag letöltése | Lejátszó megnyitása új ablakban

Van videónk is:

Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Az asztaltársaság tagjai ezúttal: Bódi Zoltán nyetnyelvész; Justin Viktor innovátor, újságíró; és Alföldi István, az NJSZT (Neumann János Számítógép-tudományi Társaság) ügyvezető igazgatója.

Hangtechnikus: Orsós József
Operatőr: Gál Marcell
Fotó és stúdió-asszisztencia: Nemes Ilona
Adásrendező: Koczka Alíz
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com

Tetszenek a vipcast.hu tartalmai? Ha még nem tetted meg, lájkold a vipcast.hu Facebook-oldalát és iratkozz fel teljesen ingyenesen a podcastra is, hogy ne maradj le a következő hanganyagokról!

A műsor a Hyp-R stúdióban készült,  Budapesten. A DTM asztaltársasággal itt lehet kapcsolatba lépni:   www.facebook.com/DTMasztaltarsasag