A padlás beépítése biztosan jó ötlet? (x)

Házakban a padlás amolyan kihasználatlan területnek tűnik, nem meglepő hát, ha sokaknak eszébe jut, hogy milyen jó is lenne beépíteni. Azonban amellett, hogy az álmainkban mindig szép és jó dolognak tűnik a beépített padlás, akad azért néhány hátulütője is.

Érvek a padlás beépítése mellett

A „mert olyan jó lenne” önmagában nem egy túlságosan használható érv, ezért érdemes összeszedni a valódi érveket amellett, ha be szeretnénk építeni a padlásunkat.

padlás, tetőtér

Az egyik ilyen érv lehet, ha a padlást nem használjuk semmire (pl. tárolásra sem), akkor kapunk egy plusz helyet. Ezt a helyet pedig az igényeinknek megfelelően gyerekszobává, gardróbbá vagy irodává alakíthatjuk. De ha csak egy olyan kuckóra vágyunk, ahová időnként elvonulhatunk lazítani, akkor arra szintén tökéletes lehet, hiszen a földszintnél jóval nyugodtabb és csendesebb hely egy padlásszoba.

A nyugalom és a csend mellett a tetőtéri ablakokkal ellátott beépített padlásszobában sok a természetes fény, ezért ha olyan munkánk vagy hobbink van, ahol ezt kihasználhatjuk, akkor szintén jó ötlet a padlás beépítése.

Ugyancsak jó érv a padlás beépítése mellett, hogy a beépítés miatt a tetőteret alaposan szigetelni kell, ez pedig hatással van az egész ház hőmegtartására, vagyis ezzel a lépéssel energiát és pénzt takaríthatunk meg.

Ellenérvek

Most, hogy jól meggyőztük magunkat, hogy mennyire jó ötlet beépíteni a padlást, lássunk néhány olyan érvet is, ami ez ellen szól.

Kezdjük rögtön a költségekkel, hiszen a padlás beépítése nem igazán olcsó mulatság, ráadásul hónapokig elhúzódhat, hiszen terveztetni kell, szükség van engedélyre, megfelelő szakemberekre, anyagra, és hiába kapunk egy részletes árajánlatot, a munkafolyamat során szembesülhetünk olyan problémákkal, melyek előre nem voltak láthatóak, és melyek további jelentős összegeket fognak felemészteni.

Szintén a padlás beépítése ellen szól, hogy bár télen kellemes meleg van a ház ezen részében, hiszen a tetőtér könnyen bemelegszik, ez nyáron inkább átok, mint áldás, ugyanis a meleg hónapokban az elviselhetetlenségig fokozódhat a padlástér hőmérséklete. Bár ez ellen klímával tenni lehet, viszont az állandó hűtésnek igen borsos ára van.

További probléma lehet, hogy bár a tetőablakok igazán jó szolgálatot tesznek a természetes fény beengedésében, de esős időben szinte lehetetlenné válik miattuk a szellőztetés. Nem beszélve arról, hogy a tetőtéri ablakokhoz jóval drágábbak a redőnyök és a szúnyoghálók, ráadásul ezek a hagyományoshoz képest viszonylag gyorsan tönkremennek.

Mint a fentiekből is kitűnik, vannak érvek a padlás beépítése mellett és ellen is, nekünk csak azt kell eldönteni, hogy számunkra melyik érv mennyit számít, és ez alapján dönteni a padlás beépítéséről.

Amennyiben további hasonló olvasnivalóra vágysz, keresd fel az Otthonok & Megoldások oldalát, ahol további hasznos cikkeket találsz a témában!

(X) Hirdetői tartalom, azt nem a Vipcast készítette!

A pára okozta problémák építkezéskor és felújításkor

Sokan nem is gondolnak rá, hogy egy építkezés vagy felújítás végeztével milyen fontos szerepe van az optimális páratartalomnak. Hogyha erre nem fordítunk kellő figyelmet, az sajnos nemkívánatos körülményekhez is vezethet az épület állagát illetően.

A cikkben ezért igyekszünk rávilágítani tehát a páratartalom fontosságára. Egyúttal azt is megmutatjuk, hogy az ideálistól eltérő körülmények esetén milyen kellékek használata javasolt annak érdekében, hogy a páratartalom szintjét a megfelelő keretek között tudjuk tartani.

(x)

Olvass tovább