Az első debreceni okos zebra2017. májusi telepítése óta összesen hat ilyen biztonságosabb gyalogos átkelőhelyet létesítettek Hajdú-Bihar megye székhelyén a Smart City programrészeként. Sőt, azóta már Zalaegerszegen is megvalósult egy és Kecskeméten is tervezik a bevezetését. A hajdúsági tudósítónk, Czinege Levente felkereste Debrecenben az első okos zebrát Balogh István Vilmosbarátjával és helyszíni tudósítást készítettek számunkra.
Szilágyi Árpád szerkesztő-műsorvezető. Fotó: Nemes Ilona
Az audio podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A Star Citizen című játékban olyan technológiát vetnek be, amelyet eddig csak látványos hollywoodi filmekben használtak – a különbség, hogy ez az arckövetéses technológia most már az otthoni számítógépen is elérhető lesz. Erről számol be a műsorban Herpai Gergely (BadSector), a PS4Pro.eu újságírója és a műsor közben látható is a mozgáskövetéses-arckövetéses (motion capture, facereading) technológia. Utána pedig belehallgathatunk az amerikai énekesnő, Taryn Southern nyolc nappal korábban megjelent dalába, a Break Free-be, ami azért érdekes, mert a dal zenéjét egy mesterséges intelligencia, név szerint Amper írta. A videotelefon vonalban pedig zenei rádiós műsorvezető kollégánkkal, a Hajdúszoboszlóról jelentkező Czinege Leventével kommentáljuk a dalt.
Czinege Levente rádiós műsorvezetőHerpai Gergely (BadSector), a PS4Pro.eu újságírója, Szalay Dániel újságíró. Fotó: Nemes Cilla
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Az asztaltársaság tagjai ezúttal: Herpai Gergely (BadSector) újságíró, Szalay Dániel újságíró és Google Hangouts vonalon: dr. Fehér Katalin újmédia kutató,
Hangtechnikus: Orsós József
Operatőr: Gál Marcell
Adásrendező: Jeney Erzsébet
Szignál: LukHash zenéje, www.lukhash.com
A műsor a Hyp-R stúdióban készült, a Lurdy Házban, Budapesten.
Az előfizetési díj ellenére egyre többen használják a zenei streaming szolgáltatásokat: például az Apple Music nevű szolgáltatást (20 millió felhasználó) vagy a Spotify-t (50 millió előfizető), sőt a hwsw.hu cikkében azt olvastuk, hogy 2016 végére a streaming szolgáltatások bevétele 60,4 százalékkal növekedett egy év alatt, és így már a teljes zenei piac fele a digitális bevételekből jön. Czinege Levente rádiós műsorvezető barátunkkal erről a témáról beszélgetünk, majd az idén tízéves iPhone-ról esik szó.
Herpai Gergely (BadSector), a PS4Pro.eu újságírója és Szalay Dániel újságíró a DTM 2017.08.29-i adásában. Fotó: Nemes CillaSzilágyi Árpád műsorvezető. Fotó: Nemes Cilla
A podcast hangfelvétel lejátszása a „play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A műsorhoz kapcsolódó videofelvétel itt érhető el:
Szerkesztő-műsorvezető: Szilágyi Árpád
Az asztaltársaság tagjai ezúttal: Herpai Gergely (BadSector) újságíró és Szalay Dániel újságíró és Google Hangouts vonalon: Dr. Fehér Katalin újmédia kutató,
Hangtechnikus: Orsós József
Operatőr: Gál Marcell
Adásrendező: Jeney Erzsébet
A Digitális Talkshow Mindenkinek július 4-i műsorának harmadik, befejező részében a Nintendo új minikonzoljáról számol be Czinege Levente barátunk, aki – amellett, hogy végül nem Debrecenből, hanem Hajdúszoboszlóról jelentkezett be – régi-régi hallgatónk, és aki egyúttal rádiós is Debrecenben. Utána pedig megmutattuk, hogy milyen az, amikor a hullámvasutat kombinálják a virtuális szemüveggel – drámai a hatás a szórakoztató videó alapján.
Czinege Levente élőben jelentkezett Skype-on a műsorban
A podcast hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
A rádiózás napja valamint a Magyar Rádió 90. születésnapja alkalmából, a műsorban a rádiózáshoz lazábban és szorosabban kapcsolódó témákkal foglalkozunk.
Vendégünk Czinege Levente, műsorunk új hangja, rádiós szaknyelven mondva „station voice”-a (ami nem pontos, mert a DTM csak egy műsor, és nem önálló rádióállomás – de tény, hogy Levente hangja hallható a szignáljainkban, a be- és elköszönésben és egyéb összekötő szövegekben), illetve egyúttal régi-régi hallgatónk. Levente ma már a Debrecen Rádió műsorvezetője – a műsor elején Szilágyi Árpád kérdéseire válaszol.
Aztán Levente átveszi a szót, és internetes interjút készít a Svédországban élő Matolcsi Ferkóval, aki minden bizonnyal sok hallgatónk számára lesz régi ismerős.
A kép középen Erdélyi Fruzsina vizsgálja a CB rádiót, balra Czinege Levente, jobbra Képes Gábor figyeli mindezt
Mai műtárgyunk a CB rádió. Egy kis Időutazás következik a 70-es – 80-as évekbe, az internet nélküli viág máig megmaradt közösségi rejtelmeibe. Justin Viktor idézi fel saját élményeit.
Rádiós hallgatottságmérés okostelefonnal és okosórával? Ezek az eszközök képesek detektálni, hogy éppen rádiót hallgatunk. Hazánkban egyelőre ez elérhetetlen – tudjuk meg Pintér Róberttől.
Sir Clive Sinclair. Kinek ne lenne ismerős ez a név, azok közül, akik egy kicsit is érdeklődnek az informatika iránt? De tudtátok-e a ZX SPECTRUM atyjáról, hogy kezdetben rádiókészülékek fejlesztésével foglalkozott?Képes Gábor magával hozott egy fülbe dugható mütyür-kütyüt, amiről kiderült, hogy Sinclair rádiója.
Hifi, Wifi és Lifi – Infoszótár a rádiós adatátviteli módszerekről. Bódi Zoltán összefoglalja nekünk a hétköznapi rádiós adatátvitel lehetőségeit és szóba kerül a másik rádiós adatátviteli módozat, a Bluetooth is.
Látható rádió? Az meg mi? A látható rádió nem a tévét jelenti. Kurucz Imre ismerteti az NRC kutatásának eredményeit arról, hogy manapság mit gondolnak a magyar netezők a látható rádióról.
DTM – A digitális világ érdekes!
A hangfelvétel lejátszása a “play” ikont ábrázoló ikonra kattintva indul, de a hangfájl akár le is tölthető. A lejátszó egy külön ablakban is elindítható.
Vendégeink: Czinege Levente – a Debrecen Rádió műsorvezetője valamint Matolcsi Ferkó őshallgatónk Svédországból, egyben színész, informatikus és civil tudósítónk Uppsala-ból.
Bódi Zoltán – netnyelvész, az Infoszótár atyja Erdélyi Fruzsina – csapatunk új tagja, a digitális esélyegyenlőség lelkes híve Justin Viktor – innovátor és a technológiai fejlesztések megszállottja Keleti Arthur – az ITBN főszervezője és flippertudós Képes Gábor – muzeológus és a háziszámítógépek megszállottja Kovács Tücsi Mihály – író, újságíró és a Nagy Testvérünk Kurucz Imre – az NRC kutatási igazgatója, a netes kutatások megmondója